Starostlivosť

Myslíte si, že si kúpou handmade sviečky kupujete iba sviečku? To je celkom bežný začiatočnícky omyl :)

Aj tá sviečka je len človek a vyžaduje si určitú starostlivosť. Nebojte sa, trošku dramatizujem, nejde o nič náročné. Ak sa chcete dostať do „Klubu šťastného sviečkara“, úplne postačí, keď budete dodržovať týchto 5 základných pravidiel a sviečka sa vám odmení krásnou vôňou, plameňom, ktorý nezafarbí záclony alebo stenu a dlhou životnosťou.

  1. Prvé pravidlo „Klubu šťastných sviečkarov“ – nehovoríme o Klube šťastných sviečkarov
  2. Druhé pravidlo „Klubu šťastných sviečkarov“ – nehovoríme o Klube šťastných sviečkarov.

 

Ale už vážne :)

Dodržujeme bezpečnostné pravidlá vyznačené na etikete na spodnej strane sviečky. Nájdeme ich aj na stránke v popisoch sviečok.

Po zapálení necháme sviečku horieť tak dlho, aby sa roztopil vosk na celom povrchu. Chceme, aby nám zo sviečky ubúdalo rovnomerne – po celom povrchu, nie iba v okolí knôtu.

Pred každým zapálením skrátime bavlnený knôt na zhruba 0,7- 1cm a drevený knôt na 0,5- 0,8cm. Nechceme malý plamienok ani veľkú vatru, a preto treba po každom pálení knôtik pristrihnúť.

Sviečka na konci svojho života zhasne sama, aj keď sa môže zdať, že v nej je ešte trochu vosku. Ide o bezpečnostné opatrenia výrobcov knôtov.

Sviečku zhasneme, ak plameň neposlušne poskakuje, je príliš vysoký, sviečka opakovane dymí. A po vychladnutí skrátime knôt podľa inštrukcií vyššie.

Príjemné sviečkovanie :)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.